Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yahya Çınkıl: “Tüm ekiplerimizle sahadayız”

SİNOP İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ YAHYA ÇINKIL, “GELEN İHBARLARI ÖNCELİK SIRASINA GÖRE EN HIZLI ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYORUZ. KAPALI KÖY YOLUMUZ VAR AMA BİZ KAR YAĞIŞININ TAMAMEN DURMASINI BEKLERKEN İHBARLAR VE ÖZEL TALEPLER OLURSA DA ORALARA İVEDİLİKLE YETİŞİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yahya Çınkıl: “Tüm ekiplerimizle sahadayız”
127 views
18 Şubat 2021 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SİNOP (İHA) – Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, “Gelen ihbarları öncelik sırasına göre en hızlı şekilde değerlendiriyoruz. Kapalı köy yolumuz var ama biz kar yağışının tamamen durmasını beklerken ihbarlar ve özel talepler olursa da oralara ivedilikle yetişiyoruz” dedi.

Sinop ilini etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler; görev ve sorumluluk sahasındaki köylerde yol açma çalışmaları için 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürüyor. Toplamda 42 iş makinesi ve 84 personel ile çalışmalar devam ederken, ihtiyaç halinde loder, ekskavatör ve dozerlerde görevlendiriliyor. Bu kapsamda ekipler önceliği ana yollar ve acil ihbarlar, 65 yaş üstü Kovid-19 aşısı randevusu olan vatandaşlar ve diyaliz hastası vatandaşların ulaşımını sağlamaya veriyor. Grup köy yollarından başlatılan yollarda kar temizleme çalışmaları Sinop İl Özel İdaresi ekiplerince aralıksız devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Yahya Çınkıl, “Kar pazartesi ve salı günüde hız kesmeden yağmaya devam etti. Kar yağışı devam ederken yol açma çalışmalarımızda biz önceliğimizi acil ihbarlarla değerlendirdik. İlk etapta 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerimizin bizlerden açmasını istediği grup yollarımızı öncelikli olarak açma gayreti içerisinde yer aldık. Yine 65 yaş üstü Kovid-19 aşısı ile ilgili randevusu olan vatandaşlarımız var. Onların olduğu bölgelerde vatandaşlarımızın aşılarını olabilmesi için kapanan yolların istisnasız tamamını açtık. Sinop’umuzun tamamında tüm ilçelerimizde hususiyetle diyaliz hastalarımızın 112’den alınan bilgiler dahilinde o bölgelerdeki kapalı yolu bulunan hastalarımızın yollarını açmış bulunmaktayız. Arkadaşlarımız gece gündüz demeden acil hasta vatandaşlarımızın ivedilikle merkeze ulaşımını sağlıyorlar. Merkez köyleri ve ilçelerdeki birçok acil hasta vakayı sağlık hizmetlerine en hızlı şekilde ulaşımını sağlıyoruz. Tüm ekiplerimizle biz sahadayız. Gelen ihbarları öncelik sırasına göre en hızlı şekilde değerlendiriyoruz. Kapalı köy yolumuz var ama biz kar yağışının tamamen durmasını beklerken ihbarlar ve özel talepler olursa da oralara ivedilikle yetişiyoruz. Kar yağışı vesilesiyle elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde de Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ) yetkilileriyle yapmış olduğumuz koordineli çalışmalar neticesiyle onların talep etmiş oldukları yerlerdeki yolları açıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.