Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop ‘savaşa hayır’ dedi

SİNOP’TA EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİ PLATFORMU, DÜZENLENEN BASIN AÇIKLAMASINDA RUSYA VE UKRAYNA ARASINDAKİ SAVAŞA TEPKİ GÖSTERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sinop ‘savaşa hayır’ dedi
384 views
28 Şubat 2022 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşta 5. güne gelindi. Bu savaşa yönelik Sinop’ta Emek, Barış ve Demokrasi Platformu, düzenlenen basın açıklamasında Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa tepki gösterdi.

“Yapılması gereken izlemek değil, savaşa tepki göstermektir” diye konuşan Sinop Emek, Barış ve Demokrasi Platformu üyesi İlhan Kuşüzümü, düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmada, “Dünya halklarının refahı, kanlı sömürgeci ve milliyetçi mirası yüceltmekle değil, barış adımlarıyla sağlanacaktır. Rusya ordusunun harekâtı derhal sona ermeli, ateşkes ilan edilmeli, bölgeye istikrar ve barış getirecek kapsamlı müzakere süreci bir an önce başlamalıdır” ifadelerini kullandı.

“NATO, dünya halkları için en önemli tehdit”

Açıklamalarının devamında Kuşüzümü, “Başını ABD’nin çektiği ve emperyalizmin savaş aygıtı olarak işlev gören NATO, dünya halkları için en önemli tehdit anlamına gelmektedir. Kapsamlı müzakere sürecinin birincil hedefi NATO’nun genişleme perspektifini ve yayılmacı politikalarını masaya yatırmak olmalıdır. Silahlanma yarışı, dünya halkları için bir diğer önemli tehdittir. Gerek Türkiye’nin de aralarında olduğu NATO müttefikleri, gerek Rusya, gerekse Çin ve Hindistan gibi ülkeler dünya tarihinde eşine az rastlanır bir silahlanma yarışı içine girmişlerdir. Kapsamlı çözümün bir diğer ayağı da silahlanma yarışını denetim altına alacak bir zemin oluşturmaktır” şeklinde konuştu.

“Bu savaş, tüm bölge halkları için büyük tehdit”

Kuşüzümü, “Ülkemizi de çok yakından ilgilendiren bu savaş, tüm bölge halkları için büyük bir tehdit anlamına gelmektedir. Askeri gerilim ve çatışmalar, savaş ve işgaller ölüm, yıkım, yoksulluk, kitlesel göç ve istikrarsızlık getirmektedir. Bizler, askeri çözüm arayışlarına, saldırganlığa, emperyalist ve yayılmacı girişimlere karşı olduğumuzu buradan beyan ediyoruz. Ülkemizde, ateşe benzin dökmek isteyenler, silahlanma yarışının parçası olmayı hedefleyenler, çatışmadan medet umanlar olduğu açık. Oysa çözüm kapsamlı müzakereler ve barıştadır” diyerek ateşkese ve barışa çağırdı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.