Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkeli’ye tanıtım kitabı hazırlandı

TÜRKELİ’YE TANITIM KİTABI HAZIRLANDI SİNOP’UN TÜRKELİ İLÇESİNİN TANITIMI İÇİN İŞ ADAMI VE ARAŞTIRMACI-YAZAR DURSUN DEMİREL TARAFINDAN BİR KİTAP HAZIRLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkeli’ye tanıtım kitabı hazırlandı
254 views
07 Şubat 2022 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop’un Türkeli ilçesinin tanıtımı için iş adamı ve araştırmacı-yazar Dursun Demirel tarafından bir kitap hazırlandı.

Türkelil iş adamı ve araştırmacı-yazar Dursun Demirel tarafından, ilçe tarihinden, coğrafyasına, ekonomisinden, kültürüne, turizminden ekonomisine kadar herşeyi barındıran, yerli ve yabancı turistin bir anlamda el rehberi olarak kullanılabilmesi için “Karadenizin Parlayan Yıldızı Türkeli” adında tanıtım kitapçığı hazırlandı.

Türkeli’li iş adamı ve araştırmacı-yazar Dursun Demirel, ilçenin tanıtılması, yerli ve yabancı turistin el rehberi olarak kullanılabilmesi için tanıtım kitabının hazırlandığını belirterek, “Hazırladığımız bu kitap, coğrafyasıyla adeta cennet gibi bir yer olan, kendi öz değerlerini koruyan güleryüzlü, misafirperver insanların yaşadığı bu coğrafyayı mümkün olduğunca her yönüyle dünyaya tanıtmak, değerlerini gelecek nesillere taşımak ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır. İçinde bulunduğumuz yüzyıl artık ülkelerin değil, kentlerin rekabetine sahne olmakta, yerelleşme, globalleşme ile paralel bir şekilde her geçen gün kendini hissettirmektedir. Bu rekabette Türkeli’nin hep ön saflarda yer alması bütün gayemiz ve gayretimizdir. Türkeli’yi çok çeşitli açılardan projeksiyon altına alan bu eser, Türkeli’nin hem yerel, hem global ölçekte tanınmasına bir vesile amacı taşımaktadır. Doğup büyüdüğüm, hayatım boyunca araştırma yaparak, topladığım bilgi, belgelerden oluşan bu eserin hayırlı, yaralı olmasını diler, kitabın hazırlanmasında emeği geçen, birikimlerini bizimle paylaşan bütün dostlarıma ve Türkelili hemşehrilerimize teşekkür eder, buradaki doğal ve insani güzellikleri sizlerin de tanımanız ve yaşamanız temennilerimle sevgilerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.