Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkeli’deki çocuklara “Robotik Kodlama” eğitimleri başladı

TÜRKELİ’DEKİ ÇOCUKLARA “ROBOTİK KODLAMA” EĞİTİMLERİ BAŞLADI TÜRKELİ GENÇLİK MERKEZİ TARAFINDAN, ÇOCUKLARA GELECEĞİN DİLİ OLARAK ADLANDIRILAN VE SORUN ÇÖZME, TAKIM DUYGUSU KAZANMA, GELİŞTİRME, YARATICI SANATLAR VE ANALİTİK DÜŞÜNME GİBİ PEK ÇOK ALANDA BECERİ KAZANDIRACAK OLAN, ‘ROBOTİK KODLAMA EĞİTİM’ PROGRAMINA BAŞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkeli’deki çocuklara “Robotik Kodlama” eğitimleri başladı
143 views
29 Aralık 2021 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkeli Gençlik Merkezi tarafından, çocuklara geleceğin dili olarak adlandırılan ve sorun çözme, takım duygusu kazanma, geliştirme ve analitik düşünme gibi pek çok alanda beceri kazandıracak olan, ‘Robotik Kodlama Eğitim’ programına başlandı.

Türkeli Gençlik Merkezinde düzenlenen eğitim, 12-15 yaş grubu çocuklara yönelik gerçekleştiriliyor. Türkeli Meslek Yüksekokulu öğrencisi Osman Rafet Okur tarafından verilen eğitimde Robotik Kodlama Eğitimi sayesinde çocuklar; algoritma oluşturmadan, 3D çizim tasarlamaya kadar, lego setleri ile programlamadan, bilgisayar kullanımına kadar birçok alanda kendini geliştirerek yazılım dünyasına giriş yapıyor.

Osman Rafet Okur, yaptığı açıklamada, bir süredir robotik kodlama ile ilgili çalışmalar yaptığını ve yarışmalarda derece aldığını söyledi. Okur, “Burada ilk etapta scratch, en blok, arduino gibi robotik kodlama eğitimleri veriyoruz. Öncelikle çocuklara bu eğitimlerden başladık. Daha da geliştirirsek, html web tasarım, web programcılığı da yapabiliriz. Şu anda uzaktan kumandalı telefonla hareket edebilen araçlar tasarladık, onları da birleştireceğiz en kısa zamanda. Yeni bir projemiz de robot kol projesi, ne hareket yapılırsa robot o hareketi yapacak. Bu hem bizim bedensel hareketimiz hem de telefonla kontrol edilebilecek bir vaziyette olacak. Ayrıyetten güvenlik sistemleri yaptık arkadaşlarla. Daha bir çok projemiz var, zamanla geliştirdikçe devam edeceğiz çalışmalara. Türkiye genelinde düzenlenen Teknofest yarışmalarına da bir projemiz ile katılmayı planlıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.