Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop’taki sulu tarımın ekonomiye katkısı 71,5 milyon lira

DEVLET SU İŞLERİ (DSİ) GENEL MÜDÜRÜ KAYA YILDIZ 2021 YILI SULAMA SEZONUNDA SİNOP’TA 66 BİN 720 DEKAR ARAZİNİN SULANMAKTA OLDUĞUNU YAPILAN SULU TARIMIN ÜLKE EKONOMİSİNE İSE 71 MİLYON 500 BİN TL KATKI SAĞLAMASININ HEDEFLENDİĞİNİ AÇIKLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sinop’taki sulu tarımın ekonomiye katkısı 71,5 milyon lira
187 views
26 Haziran 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız 2021 yılı sulama sezonunda Sinop’ta 66 bin 720 dekar arazinin sulanmakta olduğunu yapılan sulu tarımın ülke ekonomisine ise 71 milyon 500 bin TL katkı sağlamasının hedeflendiğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri DSİ Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün, ülkenin su kaynaklarının korunması, yönetilmesi, geliştirilmesi ve gelecek nesillere eksiksiz olarak aktarılması maksadıyla projeler üreten Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ’Bilindiği üzere 2021 yılı Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli tarafından “Su ve Sulamada Hamle Yılı” olarak ilan edildi” dedi.

Bu kapsamda Sinop’ta 10 Mayıs tarihinde başlayan 2021 yılı sulama sezonunda toplam 66 bin 720 dekar tarım arazisinin sulanmakta olduğunu açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ilde toplam 66 bin 720 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 71 milyon 500 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirtti. Genel Müdür Yıldız, “Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sulama sezon dileyerek, bizler DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.