Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop’ta yağmur duası yapıldı

SİNOP’TA ALAADDİN CAMİSİ’NDE KILINAN CUMA NAMAZININ ARDINDAN CEMAAT, KURAKLIK TEHLİKESİNE KARŞI YAĞMUR YAĞMASI İÇİN DUA ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sinop’ta yağmur duası yapıldı
140 views
11 Aralık 2020 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop’ta Alaaddin Camisi’nde kılınan cuma namazının ardından cemaat, kuraklık tehlikesine karşı yağmur yağması için dua etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle cuma namazı sonrası Sinop’ta bütün camilerde ’yağmur’ duası okutuldu. Alaaddin Camisi’ne gelen çok sayıda kişi, kıldıkları cuma namazının ardından ’yağmur’ duasına katıldı.

Alaaddin Cami Hatibi Abdullah Güney, kuraklık nedeniyle cemaate yaptığı çağrıda, “Peygamberimiz, bir gün bir sahabenin abdest alırken su israf ettiğini görür ve onu uyarır. Sahabenin ’Abdest alırken su israfı mı olur’ şeklindeki sorusuna ise peygamberimiz, ’Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur’ diye buyurmuştu. Su hayattır, berekettir. Suyu israf etmeyelim. Hepimiz biliyoruz ki, su gibi bir hazineye paha biçilemez. Suyumuz toprağın derinliklerine çekilip gitse, onu bize Rabb’imizden başka hiç kimse geri getiremez. Bugün yeryüzünde bir damla berrak ve tatlı suyun hasretiyle yaşayan milyonlarca insan varken, bize düşen sonsuz şükretmektir: ’Bizi yediren, suya kandıran, ihtiyaçlarımızı gideren ve bizi barındıran Allah’a hamdolsun!’ Şükrümüzün gereği olarak, nimetin kıymetini bilelim, suyu kullanırken bilinçli davranalım. İhtiyacımızdan fazla su tüketerek geleceğimizi tehlikeye atmayalım. Diğer canlıların da hakkını ihlal ederek vebale girmeyelim” dedi.

Bol yağmurlu günler umut ettiklerini ifade eden Güney, vatandaşların dualarının kabul olmasını diledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.