Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop’ta istihdam garantili mesleki eğitim programı başlıyor

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) İLE SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN “MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ” KAPSAMINDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İÇİNDE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ AÇILIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sinop’ta istihdam garantili mesleki eğitim programı başlıyor
172 views
16 Şubat 2022 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında organize sanayi bölgeleri içinde mesleki eğitim merkezleri açılıyor.

Program kapsamında mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin haftada 1 gün okulda teorik eğitim, 4 gün işletmelerde pratik eğitim alacağı açıklandı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Sinop’ta bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bir otelde düzenlenen toplantıya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Kaya, OSB Yönetim K.Başkan V. Namık Duman, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Melih Yıldırım, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derya Özdemir, Seydi Ali Reis MTAL Müdürü Haluk Öztürk, Sultan Hatun MTAL Müdürü Selahattin Irmalı ve Emir Gazi Tayboğa MTAL Müdürü Ramazan Alptekin katıldı. Proje ile ilgili basın mensuplarına bilgi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Kaya, mesleki eğitim merkezlerinin organize sanayi bölgelerinde (OSB) yer almasının eğitim, sektör, istihdam ve iş birliği açısından birçok imkân sunduğu vurguladı. Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığınca ilimiz genelinde faaliyet gösteren 3 Mesleki Eğitim Merkezi ve 3 Mesleki Eğitim Merkezi Programı uygulayan meslek lisemize ek olarak il genelinde bulunan tüm meslek liselerimizde Mesleki Eğitim Programı açılmıştır. Mesleki Eğitim Merkezleri, ülkemizin meslek sahibi insan ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Mesleki Eğitim Programları ile Çıraklık eğitiminin örgün ve zorunlu eğitim kapsamına alınması ile ekonomimizin temel yapı taşı olan işletmelerin çırak ihtiyacının karşılanması ve çırak öğrencilerimizin ahilik kültüründen gelen usta çırak ilişkisiyle mesleklerini, işbaşında öğrenmelerini sağlanmaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Melih Yıldırım da, Program kapsamında mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin haftada 1 gün okulda teorik eğitim, 4 gün işletmelerde pratik eğitim alacağını söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.