Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selma öğretmenden öğrencilerine proje desteği

SİNOP’TA SEYİT BİLAL İMAM HATİP ORTAOKULU FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMENLİĞİ YAPAN SELMA ÜNSAL, 11 YILLIK ÖĞRETMENLİK HAYATININ SON 2 SENESİNİ SİNOP’TA GEÇİRİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selma öğretmenden öğrencilerine proje desteği
192 views
24 Kasım 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu’nda fen bilimleri öğretmenliği yapan Selma Ünsal, öğrencileri ile birden fazla projelere imza atıyor. Ünsal, öğrencilere projelerinde destek olarak, öğrencilerin de görüşünü alıp uygulamaya geçiyor.

Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Selma Ünsal, “Öğretmenliğin sadece 40 dakikadan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Öğrencilerimin bilinçsel gelişim süreçlerini desteklemek adına sanata yeteneği olan çocuklar için sürece sanatı dahil ediyorum ya da bilime ilgisi olan çocuklar için bilimle ilgili projeler yaparak bunu sürece dahil etmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Öğrencilere yeteneğini ya da ilgisini geliştirebilecek projeler hazırlamanın doğru olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl bölge sergisine giden bir projemiz oldu. Bu yıl da inşallah yapmayı düşünüyoruz. İlk projemiz bölge sergisine gitti ama Türkiye elemelerini geçemedi. Bu da uzaktan eğitimle ilgili. Uzaktan eğitimde sunumdan dolayı kısıtlamalar vardı. Onun da etkisi oldu. Bu yıl da yine çocukların ilgisine yönelik çevre sorunlarına çözüm bulacak projeler yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Selma Ünsal’ın öğrencisi Muhammed Hamod ise, “Ben ve Sami arkadaşımızın yaptığı projede Selma hocamız da danışmanlık yaptı. Projede bize öneriler verdi. Projeyi şöyle geliştirmeyi düşünüyoruz. Daha sonra atılan atıkları, cam şişeleri, plastik şişeleri ezilecek şekilde daha az yer kaplamalarını böylece daha çok şişe atılabilmesini geliştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.