Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Güz Türküleri” konseri Sinop’ta sahnelendi

7’DEN 70’E HERKESİN DİLİNE PELESENK OLMUŞ ANADOLU COĞRAFYASININ EŞSİZ MELODİLERİNİN SESLENDİRİLDİĞİ “GÜZ TÜRKÜLERİ” KONSERİ SİNOP KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE SAHNELENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Güz Türküleri” konseri Sinop’ta sahnelendi
137 views
07 Aralık 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

7’den 70’e herkesin diline pelesenk olmuş Anadolu coğrafyasının eşsiz melodilerinin seslendirildiği “Güz Türküleri” konseri Sinop Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, çok beğenilen “Güz Türküleri” konseriyle Sinoplu sanatseverlerle Sinop Kültür Merkezi’nde buluştu. Sinop Belediyesi ve Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği içinde Samsun Devlet Opera ve Balesi ile organize edilen konserde Anadolu coğrafyasında oradan oraya gezerek günümüze kadar ulaşmayı başarmış türküler sanatseverlerin kalplerini ısıtmak için sahnelendi.

Sinop Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen “Güz Türküleri” piyanolu ve orkestralı şan konserinde Piyanoda Simten Deniz Şenpolat, Kemanda A. Bengi Yardımlı, Klarnette Kıvanç Fındıklı, Vurmalı Sazlarda ise Okan Dolgunyürek Soprano Eda Bingöl Gürkan’a eşlik ederken, Anlatıcı Murat Çamlıtepe seslendirilen türkülere dair detayları seyirciler ile paylaştı.

Konserde Turgay Erdener’in bestelediği “İlle de” ve “Sen Sen Sen”, Fikret Amirov’un bestelediği “Baharımsan (Aygız)”, Kıvanç Fındıklı’nın düzenlemelerini yaptığı “Gaziantep Türküsü” ve “Çalın Davulları”, yine düzenlemeleri Kıvanç Fındıklı’ya ait olan Tofik Guliyev’in bestelediği “Sene de Galmaz (Yalgızam)”, Aşık Veysel’e ait “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Kara Toprak”, Pir Sultan Abdal’a ait “Ötme Bülbül Ötme” ve Kıvanç Tepe’nin düzenlemesini yaptığı “Aman Avcı” gibi Anadolu’nun yüzyıllar boyunca işlediği motiflerin yer aldığı parçalar sanatseverler için seslendirildi.

Sanatseverlerin müzikle dolu bir gece yaşadığı etkinliğe katılım yoğundu. Çok beğenilen konser dakikalarca ayakta alkışlandı. Seyircilerin isteğini kırmayan sanatçılar bir türkü daha seslendirerek geceyi noktaladılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.