Sinop Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Boyabat çemberi’ Külliye’de

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE; EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİ, TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ VE OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ’NÜN YÜRÜTTÜĞÜ, “TÜRKİYE DOKUMA ATLASI PROJESİ” İÇİN YERLİ TASARIMCILARIN BİR ARAYA GELDİĞİ BİR TOPLANTI DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Boyabat çemberi’ Külliye’de
108 views
16 Eylül 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Boyabat çemberinin de yer aldığı “Türkiye Dokuma Atlası Projesi” için tasarımcılar bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Emine Erdoğan Hanımefendi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Olgunlaşma Enstitüsü’nün yürüttüğü, “Türkiye Dokuma Atlası Projesi” için yerli tasarımcıların bir araya geldiği bir toplantı düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu’nda Haziran ayında açılışı yapılan Türkiye Dokuma Atlası Sergisi ve Projesi çerçevesinde düzenlenen ve moda tasarımcılarının yanı sıra Boyabat Belediyesi Halk Bilimcileri Mesut ve Elçin Yayla’nın da yer aldığı toplantıda 350 dokumanın tekrar üretime kazandırılması, hangi sektörlerde kullanılabileceği, dokumaları üreten zanaatkarların sorunları ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca her bölge için bir tasarımcının görevlendirileceği belirtildi.

Yılsonunda kadar Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda sergilenecek eserlerin sonrasında İstanbul’a taşınması, daha sonra da Avrupa’da çeşitli kentlerdeki elçiliklerde sergilenmesi planlanıyor.

Projeden ve yürütülen süreçten duyduğu memnuniyeti dile getiren Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Boyabat çemberimizin yer aldığı Türkiye Dokuma Atlası Projesi ile birlikte asırları aşan dokuma hafızası gün yüzüne çıkacak, kadim medeniyetimizin mirası kumaşlar geleceğe ilham olacak. Bu açıdan Boyabat’ımız adına mutluyuz, gururluyuz. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.